Kāpnes cena un
kokmateriāla izvēle.

Kāpņu cena nav viennozīmīgs lielums. Katrs izstrādājums summāri veidojas no izvēlētā materiāla, dizaina, lieluma un sarežģītības pakāpes. Tāpēc katrs izstrādājums veido savu konkrētu summu.

Mūsu reģionā visbiežāk izmantojamie materiāli ir priedes, oša un ozola kokmateriāli. Materiālu izvēle ir viens no galvenajiem faktoriem, kas iespaido izstrādājuma cenu.

Tie sarindojas šādā secībā:

Priedes kokmateriāls

Priedes - koksnes ir gaiša, mīksta, vidēji blīva, mehāniski stipra, ar labi saskatāmām gadskārtām. Tā lieliski iztur temperatūras un mitruma svārstības.

Cietība

Izcelsme

Pielietojums

Oša kokmateriāls

Oša - koksnei ir labi saskatāmas gadskārtas, tā ir cieta, ļoti izturīga, viegli liecama, gluda, ar zeltainu nokrāsu. Elastīgais osis ļauj no sevis gatavot skaistas durvis un labi noslīpētas mēbeles. Osis īpaši labi iztur triecienus. Oša koksni izmanto telpās, kur paredzēta paaugstināta slodze.

Cietība

Izcelsme

Pielietojums

Ozola kokmateriāls

Ozola - koksne ir cieta, izturīga pret trupi gaisā, zemē un ūdenī. Ozols labi padodas liekšanai un mehāniskajai apstrādei. Ozola koksnei ir skaista krāsa, tāpēc to izmanto masīvkoka galdniecības izstrādājumos. Lai gan no ozola veidotas kāpnes izmaksās salīdzinoši dārgi, tās kalpos, kā mēdz teikt, vairākus mūžus.

Cietība

Izcelsme

Pielietojums


www.ekokapnes.lv © 2019.
Visas tiesības aizsargātas LR likumdošanā paredzētajā kārtībā.
Šajā vietnē izvietoto materiālu, bez autora rakstiskas atļaujas, aizliegts kopēt, lejupielādēt, vai citādāk izmantot!